KLÍČOVÉ CELKY PRO NOSNÉ RAKETY A PŘISTÁVACÍ MODULY

Naše dlouhodobá snaha o adaptaci technologie vysokootáčkových strojů do nových výrobků vyústila v roce 2017 dohodou s Evropskou kosmickou agenturou. Díky této iniciativě vzniknou elektrická čerpadla otevírající nové možnosti architektury motorů nosičů. Vyvíjíme elektricky regulované ventily umožňující řízení tahu raketového motoru, a to včetně řídící elektroniky a softwaru.


APLIKACE VÝVOJE PRO SPACE

S POMOCÍ NAŠICH VENTILŮ A ČERPADEL BUDOU PŘISTÁVAT A VZLÉTAT VESMÍRNÁ PLAVIDLA NA POVRCHU MĚSÍCE, MARSU, ASTEROIDŮ ČI JINÝCH PLANET.

Vývoj produktů a poskytování inženýrských služeb pro vesmírné aplikace představuje jednu z největších výzev v průmyslovém vývoji a výrobě. Produkty jsou vystavovány extrémním vlivům, je tedy kladen důraz na vysoký standard, kterému díky více než třicetileté zkušenosti s rotačními stroji dokážeme vyhovět. Naše elektrická čerpadla najdou využití i v energetice a kryogenice.

Design

Konceptuální projekt a studie

Mechanický design

Design elektroniky

Inženýrské analýzy (FEM, CFD)

Zkušební návrh

Systémové inženýrství

Tepelné testování ve vakuu

Projektový management

Návrhová a výrobní dokumentace

Zajištění jakosti produktu

NUMERICKÁ ANALÝZA

Aerodynamická charakteristika ventilu

Validace modelu

Analýza výkonu čerpadla

Chlazení ložisek a lokální var

Tepelné a strukturální analýzy MKP

1D / 3D rotordynamika

Testy predikce a korelace

IT

Návrh experimentu

Zpracování dat experimentu

Validace analytické metody

Optická měření v reálném čase

ELEKTRONIKA

Návrh PMSM

AC/DC měniče

Motorové střídače

Průmyslové sběrnice

Speciální měřicí zařízení.

Produkty

SUBSYSTÉMY RAKETOVÝCH MOTORŮ NA KAPALNÉ POHONNÉ LÁTKY

Elektrická čerpadla pro vesmírné aplikace

Komplikovaná architektura raketových motorů na tekutá paliva může být značně zjednodušena použitím vysokootáčkových synchronních motorů s permanentními magnety pro pohon čerpadla místo turbíny. Nový design se skládá z vysokorychlostního synchronního motoru, fluidního dynamického ložiska a inovativního těsnění.

Elektrické ventily pro vesmírné aplikace

Ventily pro raketové pohonné hmoty podléhají vysokým standardům, zaručujícím dokonalou technologickou kvalitu a technickou spolehlivost. Naše ventily jsou určeny pro 100 KN škrtící LOX-metanový raketový motor s expanzním cyklem. Vyvíjíme regulační ventily s elektromotorickým pohonem včetně specializovaného elektronického kontroléru.

Mikroelektronika a silová elektronika pro vesmírné aplikace

Řídicí systém elektrického čerpadla zaručuje přesnou kontrolu výkonu raketového motoru, což je klíčová vlastnost pro návratové moduly.